TDS-TECHNIK

Programový komplet TDS-TECHNIK je moderní strojírenská nadstavba určená těm uživatelům SolidWorks, kteří potřebují do svých sestav vkládat normalizované součásti a to jak z databáze, tak i jako výsledek výpočtu. TDS-TECHNIK odstraňuje mnoho rutinní práce a poskytuje řadu možností, které výrazně zvýší vaši produktivitu při tvorbě dokumentace.

Co TDS-TECHNIK obsahuje?

tds technikKnihovna normalizovaných prvků

TDS-Technik obsahuje databanku s rozsáhlým sortimentem normalizovaných strojních součástí, armatur, hutních profilů a dalších prvků, které snadno vyberete a vložíte do sestavy jako 3D model. Databanka obsahuje údaje odpovídající platným normám včetně nejnovějších ČSN EN ISO. V počtu takto zpracovaných normalizovaných prvcích se jedná o vůbec nejrozsáhlejší databázi dílů na trhu.

Ke každé součásti jsou k dispozici tabulky rozměrů všech velikostí, údaje o materiálu a provedení, případně další informace (doporučené použití, poznámky k tabulkám apod.). Pro snadnou orientaci je doplněn příslušný obrázek dílu včetně kót.

Strojírenské výpočty

V programu TDS-TECHNIK můžete provádět pevnostní kontrolu základních strojních součástí (klíny, pera, šrouby, matice, čepy, kolíky, nýty, lana), výpočet trvanlivosti valivých ložisek, normalizovaný výpočet svarů, ozubených kol, řetězů, řemenů, pružin (tlačné, tažné, zkrutné, talířové, spirálové a listové), rozvinuté délky ohýbaných součástí, výpočet staticky určitých i neurčitých nosníků, pohybových šroubů, drážkovaných spojů a dalších.

Přehled dalších funkcí:

  • Práce v sestavě
  • Soustava tolerancí a uložení ISO
  • Převody jednotek
  • Uživatelské rozhraní a možnosti přizpůsobení

Naše nabídka

TDS-TECHNIK si můžete koupit v našem internetovém obchodě.


";