Odkazy a návody

 

TYTO STRÁNKY JIŽ NEJSOU AKTUÁLNI.

Přejděte na naše nové stránky  https://www.solidvision.cz/podpora

 

Odkazy na nápovědu, návody, dokumentaci, průvodce a další důležité zdroje informací.

Aktivace

Aktivace je jednoduchý, rychlý a jednorázový proces pro ověření platnosti licence produktu, kterým vás provede intuitivní průvodce aktivací. Aktivace se zpravidla provádí pomocí internertového připojení a ve většině případů trvá méně než minutu. Aktivacemi se licencuje většina produktů, včetně síťových licencí (SNL).

Důležité! Před odinstalováním produktu nebo výměnou hardware je nutné provést deaktivaci, tedy převést aktivaci zpátky na aktivační server. Další podrobné informace o aktivacích a licencování produktů:

V případě jakýchkoliv problémů či otázek ohledně aktivací kontaktujte technickou podporu.

Instalace a servicepacky 

Instalaci SolidWorks je možné stáhnout pomocí Manažera instalací SolidWorks (který si ve správné verzi a servicepacku si můžete stáhnout v příslušné technické aktualitě) anebo po přihlášení na zákaznickém portálu společnosti SolidWorks.

Stahování instalačních dat ze serverů společnosti SolidWorks je možné jen v případě, že zákazník má předplacenou údržbu, případně po dobu prvních 90 dnů po nákupu nové licence bez podpory. Zároveň má zákazník nárok jen na ty nové verze a servicepacky, které byly vydány v době platnosti jeho údržby.

Pokud zákazník nemá předplacenou údržbu, tak může instalaci stáhnout ze stránek podpory společnosti SolidVision (instalace jsou zde však k dispozici se zpožděním jednoho minimálně servicepacku).

Před stažením a instalací nových verzí produktů SolidWorks si můžete zkontrolovat opravené chyby (Fixed SPR) a také vydané záplaty (Hotfixes):


Instalaci SolidCAM je možné stáhnout na stránkách podpory společnosti SolidCAM.

Online nápověda SolidWorks

Na odkazu help.solidworks.com naleznete kompletní nápovědu pro produkty:

 • SolidWorks
 • SolidWorks PDM Standard, SolidWorks PDM Professional
 • eDrawings
 • Instalace
 • API

Průvodce administrací SolidWorks

Na stránkách Průvodce administrací naleznete rozsáhlé zdroje technických informací:

 • Průvodci správou a instalací
 • Poznámky k verzím
 • Co je nového
 • FLEXlm

Licenční smlouva SolidWorks  

Kompletní licenční smlouva (EULA) společnosti SolidWorks:

Tréninkové soubory (Training Files)

Originální tréninkové manuály SolidWorks se v mnoha příkladech odkazují na stažitelné cvičné soubory.

SolidWorks RX

SolidWorks RX je diagnostický nástroj, který usnadňuje řešení problémů. RX je součásí každé instalace SolidWorks a naleznete jej v menu Start > Všechny programy > SolidWorks xxxx > Nástroje SolidWorks. RX nabízí následující možnosti:

 • Diagnostika systému - vyhodnotí základní údaje o systému včetně grafické karty a ovladače.
 • Řešení potíží - rychlý přístup do znalostní báze (anglicky).
 • Údržba systému - rutinní čištění systému zahrnující složky dočasných souborů či defragmentaci.
 • Zachycení problému - tento nástroj dokáže s vaší asistencí rychle zachytit téměř libovolný problém a to včetně videozáznamu a důležitých informací o konfiguraci a běhu systému, všechna data jsou nakonec uložena do jediného balíčku, který snadno odešlete na technickou podporu.
 • Test výkonnosti systému (benchmark)

Požadavky na vylepšení SolidWorks (Enhancement Requests)

Zákazníci s předplacenou údržbou mají možnost vznášet požadavky na vylepšení systému a aktivně tak ovlivňovat směr vývoje produktu. Těmto požadavkům se anglicky říká Enhancement Requests a je možné je vznášet prostřednictvím zákaznického portálu společnosti SolidWorks.

Program předběžných verzí SolidWorks

Zákazníci s předplacenou údržbou mají možnost se účastnit zvláštních programů předběžných verzí, které se týkají nových verzí produktů a aktualizací produktů (servicepacků).

Předběžné verze produktů se nazývají Beta programy a nabízí možnost stažení, instalace a testování Beta verzí a Pre-Release verzí produktů (Beta verze je první verze uvolněná pro testery z řad zákazníků, Pre-Release verze je již téměř odladěná, poslední verze před oficiálním uvolněním finální verze). Beta program zpravidla běží v období tří až čtyř měsíců před uvolněním nové verze. Během testování nové verze se mohou účastníci mimo jiné podílet na vývoji produktu nebo se účastnit soutěže o nejaktivnější testery. Beta program je dostupný prostřednictvím zákaznického portálu společnosti SolidWorks.

Předběžné verze servicepacků se nazývají Early Visibility servicepacky (EV) a jsou uvolňovány zpravidla dva až tři týdny před finálním servicepackem. Distribuované jsou prostřednictvím zákaznického portálu společnosti SolidWorks nebo přímo nástroji Manažera instalací SolidWorks (nástroj Zjistit aktualizace).


";