DraftSight - tvorba, editace a sdílení DWG a DXF

DraftSight od společnosti Dassault Systemes je výkonný nástroj pro tvorbu, editaci a sdílení souborů DWG a DXF souborů. Produkt je postaven na vyspělé technologii a je určený pro konstruktéry a designéry, kteří využívají platformy Windows nebo Mac.

DraftSight disponuje intuitivním rozhraním, které uživatelé tradičních 2D CAD aplikací velmi dobře znají, a které je lokalizované do češtiny. Podporovanými formáty souborů jsou *.dwg a *.dxf. V obou případech DraftSight poskytuje kompatibilitu se soubory od verze R12 až po nejnovější.

 

V roce 2019 došlo u DraftSight k významným změnám - tou nejzásadnější je ukončení platnosti všech free verzí. Jejich fungování skončí ke dni 31.12.2019. Poté již nebude možné verze zdarma spouštět, využívat a ani nebudou v produktové nabídce. Všechny balíčky DraftSight 2019 jsou již zpoplatněny, ale zároveň rozšířeny o nové funkce.

Typy licencí DraftSight a jejich funkčnost

K dispozici jsou jak samostatné licence (určené spíše pro jednotlivce a malé společnosti), tak i síťové licence s podporou hromadné instalace (určené pro střední a velké společnosti).

samostatné síťové
Popis Standard Professional Premium Enterprise Enterprise Plus
Základní funkce
Kreslící nástroje (úsečka, obdélník…)
Editační nástroje (kopie, offset…)
Kreslící pomůcky (uchopování, trasování…)
Hladiny (vrstvy)
Bloky, atributy, skupiny
Tvorba a editace kót
Texty a tabulky
Rozšiřující funkce
Odstranění duplicitních entit
Import PDF
Dávkový tisk
Přesun "Click and Drag"
Ořez šraf
Knihovna rámečků a razítek výkresů
Dynamické zadávání rozměrů
Podpora předdefinování hladin
Manažer atributů bloků
Prémiové funkce
Geometrické vazby a Parametrické kóty
3D modelování
Funkce pro správu a podporu
Nástroje API, makra
Síťové licencování
Hromadné instalace
Technická podpora od SolidVision žádná žádná žádná PLNÁ PLNÁ
Cena 99 € 199 € 499 € na dotaz

Samostatné licence DraftSight

Samostatné licence DraftSight můžete zakoupit přímo na této stránce, cena je za roční předplatné. Po zakoupení emailem obdržíte licenční číslo a odkaz ke stažení. Technická podpora je poskytována pouze v anglickém jazyce přímo výrobcem (tedy společností Dassault Systemes) a zahrnuje jen základní emailovou podporu pro instalaci a aktivaci produktu. Pro dotazy k používání produktu (i v českém jazyce) můžete použít diskuzní fóra, viz níže.

Pro všechny je k dispozici zdarma 30denní zkušební verze DraftSight Premium.

draftsight standard draftsight professional draftsight premium

Síťové licence DraftSight

Síťové (plovoucí) licence DraftSight můžete zakoupit prostřednictvím prodejce, tedy přímo u naší společnosti. Tyto licence jsou k dispozici jak formou ročního předplatného, tak i jako trvalé licence (s možností údržby). Síťové licence zahrnují podporu hromadné instalace a plnou technickou podporu v českém jazyce přímo od prodejce.

V případě zájmu o DraftSight Enterprise či Enterprise Plus nás bez obav kontaktujte.

draftsight enterprise draftsight enterpriseplus

Hlavní výhody DraftSight

  • Česká lokalizace produktu
  • Přizpůsobitelnost uživatelského rozhraní
  • Snadný přechod pro uživatele jiných 2D CAD systémů
  • Podpora platforem Windows a MacOS
  • Využití podpůrných souborů šablon (*.dwt) a nabídek menu (*.cui, *.mnu, *.mns)
  • Plná kompatibilita DWG a DXF, podpora pro PDF
  • Plná česká technická podpora Enterprise licencí
  • Rozsáhlé možnosti odborných školení a konzultací

DraftSight fórum

Uživatelé se mohou zdarma zaregistrovat na českém komunitním fóru DraftSight, kde získají přístup k množství užitečných vzdělávacích zdrojů. Hlavním přínosem jsou výuková videa, často kladené dotazy, řešení záležitostí z oblasti instalace a licencování, pracovní postupy v Draftsight a další.

Využít je možné také celosvětový oficiálním web DraftSight Community, který je v anglickém jazyce a obsahuje množství výukových materiálů, iQuestions a přístupu k blogům.

Zkušební verze DraftSight

Pro všechny je k dispozici zdarma 30denní zkušební verze DraftSight Premium. Pro její zprovoznění si na oficiálních stránkách (draftsight.com) stáhněte instalaci DraftSight pro váš operační systém a na začátku instalace vyberte jako typ licence Bezplatná 30denní zkušební verze (Free 30-Day Trial).

Upozorňujeme, že zkušební verzi lze na jednom počítači použít jen jednou (použití zkušební verze DraftSight Premium zároveň ukončí i platnost předchozí free verze DraftSight).


";